Alkohol ja rasedus 10.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on väga suur mure seoses minu rasedusega. Peres on juba 2 last ja peaaegu aastaaega üriasin uuesti rasestuda. Hoidsin ennast väga, aga siiamaani ei õnnestunud. Paar kuud tagasi arst kirjutas mulle Duphastoni välja, mida ma hakkasin võtma detsembri kuus. Samas kuna siiamaani nii kergelt rasedaks ei jäänud, ei lootnud ka nüüd nii ruttu. Igaks juhuks kasutasin detsembris Farmatexi ovulatsiooni ajal, et see kuu ikka rasedust vältida, kuna oli plaanitud väga palju üritusi ja samas jõulupühad ja aastavahetus... Seel kuul sai ohtralt alkoholi ka tarvitud, ühesõnaga ei ole väga tervisliku elu elatud. Ärge mõistke mind hukka, olen ka väga hooliv ema ja üldiselt tervislike eluviisidega ja sel kuul lihtsalt lasin ennast lõdvaks, kuna olin kindel, et olen kaitstud. Ja jaanuari esimestel päevadel hakkasin hirmuga kahtlustama rasedust. Täna hommikul tegin rasedustesti mis osutus positiivseks. Viimane menstruatsioon hakkas 29. novembril. Ma ei julge oma lapse tervisega riskida ja otsustasin täna abordi kasuks. Ootan väga Teie nõuandeid, kas on mõtet riskida ja kuidas see võiks minu lapsele mõjuda.
Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse.
Kindlasti on mures olnud oma raseduse pärast kõik sotsiaalsed emad. Julgustan Teid, et terve ja tugev maks saab kõikide mürkidega, ka alkoholiga hakkama. Suure tõenäosusega on Teie mure ülepaisutatud. Kui Te mõtlete sellele, et sünnitavad 1 neeruga patsiendid, süüfilist põdevad, HIV positiivsed jm. raskete haigustega patsiendid.
Kui Te soovite veel sünnitada, siis tehke seda kohe.
Jutustage tulevikus oma lapsele, kuidas Te muretsesite.
Kui rasedus tekkis, siis olid selleks ka vastavad tingimused olemas.
Vanuse tõustes on raskem rasestuda ja peale raseduse katkestamist võimalus väheneb.
Kui olete väga mures ja ei suuda otsustada, kasutage psühholoogi abi, rääkige oma mehega, oma emaga, oma lastega, sõbrannadega.
Soovin edu, otsustage nii, ei Teil sellest hiljem kahju ei oleks.
G.Litter
www.naistearts.ee