Antikehad veres- kas veregrupikonflikt? 08.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 36. nädalat rase, antikehade skriining tehti esimest korda enne 12. nädalat - veres puudusid antikehad nüüd 33. rasedusnädalal tehtud uuring leidis veres antikehad. Minu veregrupp 0+, elukaaslane A+.
Millest võib olla tingitud antikehade teke?
Millal kujuneb välja loote veregrupp?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Erütrotsüütide vastased antikehad tekivad siis, kui emal ja lootel on kas erinev reesuskuuluvus, sagedamini, või kui emal ja lootel on erinev veregrupp, harva.
Seetõttu korrataksegi kõigil rasedail AK uuring 32.-34. nädalal.
Loote veregrupp kujuneb ikka koos loote vereringe arenguga.
Kaasajal on võimalik enamikke haigusi edukalt ravida. Rohkem informatsiooni saate ome raviarstilt, kellel on olemas uuringute vastused.
Peagi saabuv 38. nädalane rasedus on juba täiskantud rasedus, nii, et liigseks muretsemiseks ei ole põhjust.
G.Litter
www.naistearst.ee