rasestumine 03.01.07 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26-aastane. Enne beebipillide kasutamist olid mul menstruatsioonitsükkel sassis, 3 nädalat olid päevad ja üks vaba nädal, siis määrati marveloni tabletid ja tsükkel läks korda. Nüüdseks võetud seda 10 a juba. Tblt jätsin nüüd ära novembri alguses. Üritame nüüd mehega beebit teha, esimene kuu ei õnnestunud ja viimati olid päevad 19-24.12, siis oli nädal aega vahet ja 31.-l hakkas määrima ja määrib (verine) siiani iga päev. Hetkel peaks olema ovulatsiooni aeg, aga kui ta määrib, kas ma siis saan ikka seda pidada ov ajaks või kuidas ma seda nüüd siis määran? Tean, et peaksin minema arstile aga sinna on järjekorrad nii pikad. Mõtlesin, et uurin enne Teie käest.

Tänud,
M

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi teil varem on olnud tsüklihäireid, siis seda võiks oodata ka nüüd. Ovulatsiooni ajal võib määrida, kas teil just see oli, seda küll nii öelda ei saa. Soovitaks mööta basaaltemepratuuri (pärasoolest hommikusel ajal), kui temepratuur on kõrgenenud(üle 37.) ja see poüsib , siis võiks oletada ovulatsiooni toimumist. Dr Kadastik