sümfüsiit 23.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen 37. nädalat rase, arst kompas läbivaatusel minu häbemeliidust ja ütles, et mul on sümfüsiit. Tean niipalju, et see on tingitud kaltsiumi ainevahetuse häiretest. Raviks määras arst 5 korda kvartsi ning soovitas lisaks kaltsiumitablette. Tahaks küsida, kas 3 nädalat enne sünnitust jõuab see ravi veel tulemusi anda, samuti seda, et mida mul tuleks sünnitusel arvestada ja karta seoses sümfüsiidiga.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Sümfüsiolüüs on tingitud liigsest vaagnasidemete lõtvumisest.Seda vaagnaringi ebastabiilsusest tingitud valu ei ole raseduse ajal tõepoolest just kerge ravida. Katsuge võimalikult palju puhata, vältige pikki jalutuskäike. On võimalik,et selle haiguse korral on raseduse lõpul vajalik lausa voodiravi. Teie rasedus on juba lõppjärgus, sümfüsiolüüs paraneb peale sünnitust. Raskete sümfüsiolüüsi juhtude korral on vajalik ,et sünnitus toimuks keisrilõike teel. Kui Teil on sümfüüsi piirkond ainult katsudes valulik ja vaagnaring on stabiilne, võite sünnitada ise.