antibeebipillide lõpetamine 11.12.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen võtnud pille üle aasta. nüüüd aga pidin lõpetama võtmise kuna ei saanud õigeks ajaks uut retsepti.Vahele on jäänud praeguseks 13 päeva. (Kasutasin Lindynette 20.)Kas võin hakata võtma pille uuesti siis kui menstruatsioon algab? Nüüd peale lõpetamist on aga enesetunne suhteliselt jube koguaeg -iiveldama ajab, pea käib ringi ja valutab, ja kõht valutab ja on gaasidest nii punnis nagu oleksin 6´kuud rase, pillide võtmise ajal selliseid probleeme pole olnud. Samas aga seksiisu on tagasi tulnud võrreldes selle ajaga kui võtsin pille. Äkki need iiveldus on tingitud sellest olen rasedaks jäänud kuigi olen peale pillide lõpetamist kasutanud kondoomi, aga nagu siis kirjutatakse on peale beebi pillide lõpetamist on eriti suur risk rasestuda. Millal rasedustest näitab seda mitu päeva pärast vahekorda?
Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Uuesti võite alustada pillidega tsükli esimesest päevast. Kui mensest ei tule. siis tehke uriinitest 7-10 peale menstruatsiooni peetumist. Varem näitab rasedsut verest võetud hormoon, mida saate teha ainult günekoloogi saatekirjaga laboris. See analüüs on väga kindel(näitab juba 7- 10 nädalat rasedust.Dr kadastik