seks raseduse ajal 13.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. Doktor, kas raseduse ajal on lubatud vahekorras olla? Kui on, kas on ka mingeid piiranguid? Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Oma eraelu üle olete Teie ainuotsustaja.

Ettevaatusega tuleks vahekorda suhtuda järgmiste kaebuste puhul: hooti korduv alakõhuvalu, veresegune voolus, valulik vahekord või valu vahekorra järgselt jm. Ka siis, kui on varem olnud raseduste iseeneslikke katkemisi ja kui arst diagnoosib ähvardavat raseduse katkemist.

Hoiduda tuleks sugulise teel levivatest infektsioonidest.

Seksoloogid on rasedatele kirjeldanud vähemtraumaatilisi asendeid.

Lugupidamisega,

naistearst G.Litter