Lootevesi 17.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käisin UH-s, kus öeldi, et lootevett normist rohkem. Kõik teised tita mõõdud vastasid raseduse suurusele.
Millest see tuleb, et lootevett tekib rohkem kui norm on? Milliseid tagajärgi see kaasa võib tuua?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Reeglina lootevete ülenormi leid pole midagi halba. Harva võivad ilmneda väärarengud. Samas kui midagi ei leitud, siis tõenäolislet on kõik OK.DR Kadastik