Hilinenud päevad 14.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on mure hilinenud päevade pärast, viimasest on möödunud juba 31 päeva (tavaliselt on 21/23) rasedustest oli negatiivne. Umbes aasta tagasi lõpetasin Yarina tablettide võtmise mida olin tarbinud aasta. 29.sept oli emakapolüüpi eemaldamine. Peale seda määrati raviks profülaktika mõttes 2-kuuline Yarina kuur. Kas võiks tegemist olla emakavälise rasedusega või hormonaalse häirega. Arsti juurde olen tagasi kutsutud jaanuari lõpus peale Yarina kuuri, kas oleks siiski tarvilik kohselelt vastuvõtule minna?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et 29.09.06 oli emakapolüübi eemaldamine.
On vajalik täpsustada: Kas polüüp oli emaka kaelal või emaka õõnes?
Siis tarvitasite 2 kuud Yarinat.
Kas tarvitasite 21+21 tabletti järjest või 21+7 ja 21+7?
Mõlemil juhul peaks preagu olema Yarina. Kas on ?

Vastan:
1. Peale antibeebipillide lõpetamist võib esineda m ts häireid.
Normaalsed m tsüklid on 21-35 päeva.
2. Kui rasedustest hommikusest uriinist on negatiivne, siis ei ei ole ka emakavälist rasedust.
3. Kasutage soovimatust rasedusest hoidumiseks kondoomi ja pöörduge jaanuaris oma raviarsti poole.
4. Kui enesetunne on häiritud ja mure püsib, võiks rasedusteste korrata 1x nädalas hommikusest uriinist.
Kahjuks unustasite kirjutada oma vanuse ja rasedusanamneesi.
G.Litter
www.naistearst.ee