mitu keisrilõiget tohib 09.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on kaks keisrilõiget olnud. Esimene 7 a tagasi ja teine 4 a tagasi. Nüüd mõtted kolmanda juures. Mure selles, et arst pärast teist keisrit ütles, et tema enam sünnitada minu asemel ei julgeks, sest emakas halvasti armistunud. Nagu ta skalpelli peale oli pannud oli emakas rebenenud. Mõlemad lapsed sünnikaalult suured, see ka põhjus keisrilõikeks. Nüüd ei oskagi seisukohta võtta. Kas riskida või mitte? Või on veel võimalusi, näiteks mingid uuringud? Mitu keisrilõiget tohib?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Emaka armkude on erinev. Kui teile öeldi,et emakasein oli õhuke viimase lõikuse ajal, siis risk on olemas. Oht on uue raseduse ajal emaka rebendi tekkevõimalus(raseduse ajal). Kõik on individuaalne. Teadaolevalt on tehtud kuni 4 keisrit. Tuleks lähtuda eelnevast informatsioonist, mida teile öeldi peale teist operatsiooni. Lõplik otsus on loomulikult teie, kuid peaks arvestama arsti seisukohaga.Dr Kadastik