Pärmseen 03.11.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kuidas ära tunda kas pärmseent rindadel. Kas sümptomiteks on sügelemine,väga valulikud nibud ja nibu lõhed.Ning mis ravimitega peaks seda ravima?Kas on vajalik pöörduda ka arsti poole või piisab ise ravimisest?Ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõigepealt sooviks teada, kas olete imetav ema. Millest on lõhed? Kui imetate, siis tõenäoliselt on teil nibud imetamisest vigastatud.Vajalik määrida rinnanibusid salviga (küsige rinnanibudele salv apteegist) Ei tohiks anda rinda pikka aega. Kui teil oleks seenepõletik, siis ka lapsel oleks suus seenepõletik. Kui te pole imetav ema, siis minge arsti juurde ja laske üle vaadata. Dr Kadastik