päevad peale sünnitust 24.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Nimelt mul on sünnitusest möödas 10 kuud. Esimesed päevad peale sünnitust olid u.1,5 kuud peale lapse sündi, järgmised umbes 3 kuud hiljem. Esimesel korral oli vereeritus normaalne, nagu tavaliselt oli. Teisel korral aga väga verevaesed ja 3 päeva (tavaliselt 5-7). Ja nüüd on sellest teisest korrast möödas 5 kuud, päevi pole hakanud, ras.teste olen teinud korduvalt, kõik on näidanud neg. tulemust. Lisan veel et laps sai rinda 1 kuu ja vahest kõht pisut valutab, aga seda küll väga vähe.
Siit siis küsimus, kas on põhjust muretsemiseks? Kas peaks kiiremas korras pöörduma arsti poole? Või on see nüüd see iseärasus, et kõigil hakkavad erinevalt päevad?
Tänud vastamast.
Päikest.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Rinnaga toitmise ajal võib tsükkel olla korrapäratu. Kui naine rinda ei anna, siis reeglina tsükkel reguleerub umbes kuu aja möödudes. Teie puhul soovitaks pöörduda günekologi poole ja täpsustada tsüklihäire põhjus. Dr Kadastik