Määrimine 23.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Viimased päevad olid 7.sept. seega olen pragu seitsmendat nädalat rase. Väike määrimine on algusest peale olnud. Viiendal nädalal tundus, et see suurenes ja läksin kiiresti arsti juurde, kus vaadati ultrahelis, mis näitas, et lootemuna on, aga loodet ei ole näha? kas nii varases raseduse järgus ei peagi veel loodet näha olema. Selgus veel, et rebukoti ümber on veri. Öeldi, et rasedus võib katkeda. Siiamaani on kõik endine: tuleb ikka natukene sellist pruunikat voolust, valusid ei ole, vahest natukene pingetunne kõhus. Tunnen ennast ka meeletult väsinuna. Aeg arstile on alles 31 okt. Kas see kõik on normaalne, kas võib tegemist olla raseduse peetusega, kui nii , kuidas seda teada saada? Ette tänades väga murelik.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil on pidev määrimine, . siis võib olla tegemist peetunud rasedusega. Kui lootemuna on nüüd näha UH-s, siis tegemist on hematoomiga, mis väljub määriva veritsusena ja rasedusega ei ole midagi halba. Seega diagnoosi saaate nüüd, kui lähete 31.10 arstile. Kui veritsus suureneb, siis minge varem. Dr Kadastik