raseduse katkemine? 13.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 24 a naine ja eelnevalt kasutanud logesti 6 aastat. Selle aasta märtsis lôptasin rasestumise eesmärgil ja kuna olin kuulnud, et peale tablettidest loobumist pole kohe hea möte rasestuda, siis ootasime selle kuu nö "ohtlike päevadeni". Kahe päeva pärast peale vôimalikku rasestumise päeva hakkasin emakas tundma imelikke asju. Algul sellist väikest sügelust vôi ôrna kôditust paremas emaka pooles. Järgneva paari päeva jooksul tundsin seda nii 5-6 korda päevas. Edasised 2 päeva muutus tunne surinaks vôi värinaks ja järjest tihedamaks. Viimased 2 päeva olid aga täiesti jubedad, iga paari minuti tagant tômbus emakas nii tugevasse (nagu tuksuvasse) krampi, et kätt kôhule surudes vôis seda vabalt tunda ja ööseks lisandus veel väike valu. Eile ôhtul aga lôppes kôik järsult ning täna lôunal avastasin ootamatu veritsuse kuigi päevadeni oleks veel 5-6 päeva aega ja tsükkel on tavaliselt suht regulaarne. Tavaliselt kaasneb veritsuse algusega paras piinav valu ja pinge kôhus aga täna ei tunne ma mitte midagi. Mis minuga toimub? Kas on vôimalik, et munarakk viljastus aga organism ei tahtnud seda vastu vôtta? Kuidas peaksin edasi toimima? Kuna viibin veel kuu välismaal, siis arstile hetkel kontrolli pole vôimalik minna.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuna lõpetasite pillide võtmist, siis organism võib reageerida pisut teisiti. Reeglina ka ovulatsioon võib olla ägedam ja rasestumine on tõenäolisem. See et teil tekkis menses varem ka midagi iseäralikku pole, kuna peale pillide lõppemist menses võibki pisut teisel ajal alata. Oodake ära järgmised kuud ja ärge muretsega.DR kadastik.