rinnad raseduse ajal 10.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere! olen 27 nädalat beebi ootel. Ja hakkasin kasutma Avent Niplette-i, kuna mul on lamedad rinnanibud ,et oleks kergem imetada. Kas on ikka õige ja kas tohib neid praegu kasutada või pean ootama kui beebi ära sünnib? Olen lugenud et rinnanibude stimuleerimine võib esile kutsuda sünnitust. Või kehtib see raseduse lõpupool. Aitäh!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Need vahendid (erifirmade pooolt) on mõeldud rohkem peale sünnitust kasutamiseks. Kui rinnanibud on tugevalt sissepoole tõmbunud, siis neid võib kasutada raseduse lõpus(2-3 nädalat). Üleliigne rinnanibude stimulatsioon võib vallandada sünnitust. Raseduse varajasemas perioodis ei ole mõtet kasutada neid vahendeid. Dr Kadastik