Vanus ja rasedus? 05.10.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 41 ja ootan kolmandat last (apteegist ostetud test oli positiivne). Mure selline, et milliste riskidega peaksin arvestama ja kuidas neid vältida? Ka kannatan aeg ajalt peavalude all, muidu võtsin ibuprofeini tablette, aga infolehelt lugesin, et see on raseduse ajal vastunäidustatud. Kas on süütut valuvaigistit, mis lootele halvasti ei mõjuks? Esitaksin kõik need küsimused oma arstile, aga ei ole veel sinna jõudnud. aitäh, a.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Eks vanusega peale 35 aastat ikka risk tõuseb. Juba lapse kromosomaalseid arenguhäireid esineb rohkem selles vanuses.. Selleks on aga kõik võimalused, et seda diagnoosida. Nimelt tehakse lootevete uuring raseduse 15-18-ndal nädalal. Kui rasedus kulgeb hästi ja kõik uuringud on korras, siis te ei peaks muretsema. Peavalude korral soovitaks looduslikke preparaate või paratsetamooli.Dr Kadastik