kõrge testosterooni tase raseduse ajal 10.09.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Olen 26 aastane ja 10. nädalat rase. Minu vereproovist selgus, et testosterooni tase on 5,24. Arst ütles, et selline tase võib põhjustada raseduse katkemist ning määras raviks 5 mg prednisolooni 2 x päevas. Muretsen aga sellepärast, kas hormoonravi sündimata lapsele halvasti ei mõju ning mis ajal peaks lapse organism ise hormoone tootma hakkama ja kas prednisolooni söömine seda ei mõjuta? Kas selline testosterooni tase on ikka ohtlik?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Raseduse ajal testosterooni väärtus tõuseb. Teie raseduse suuruses on norm kuni 7.98 ühikut. Seega raseduse ajal prednisolooni ravi pole näidustatud. Antud preparaat võib põhjustada lootel hormonaalseid häireid. Dr kadastik