Ovulatsioon 15.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin Femodeni võtmise eelmise aasta detsembri alguses. Rasestusin aprilli lõpus, kahjuks see katkes 5 nädalal (olen 33 ja see oli minu esimene rasedus). Mulle pandi haglas tuppe mingid tabletid, mis pidid väljutama lootemuna. Järgmiseks hommikuks ei olnud see toimunud ja arsti soovitusel tehti mulle puhastus (abrasiiv). Peale seda oli õigel päevade toimumise ajal juunikuus väike verejooks. Juulikuus olid ka päevad õigel ajal, normaalse verejooksuga. Augusti algul jäid päevad hiljaks 2 päeva. Verejooksu oli ainult 3 päeva, siis 2 vahet ja siis veel ühel päeval. Kas sündmuste areng siiani on normaalne (välja arvatud katkemine loomulikult)?
Mis muret teeb on see, et tegin eelmise tsükli ajal ka ovulatsioonitesti, mis ei andnud 5 päeva jooksul postiiivset tulemust. Kas peale sellist katkemist võibki minna aega, et ovulatsioon taastuks? Või võis minna midagi siiski valesti? Arst kinitas küll, et võimalus selleks on väga väike, kuna emakakael oli tablettide mõjul juba pehmenenud ja natuke avanenud.
Võtan hetkel arsti soovitusel E-vitamiini ja Foolhapet. Kas peaks võtma veel mingeid vitamiine või ravimeid, et soodustada ovulatsiooni teket ja rasestumist? Elan igati tervislikult, ei suitseta, ei tarvita alkoholi. Eelmise tsükli ajal oli mul ometi puhkus, viibisin värskes õhus palju, ujusin, olin igati lõõgastunud ja rahulik, aga ei rasestunud :(
Millest üldse sõltub ovulatsiooni teke? Kas munarakk "valmib" iga kuu, kui naine on terve? Või võib see mõnel kuul juhtuda ja mõnel mitte? Mis võib olla põhjus, et seda ei toimu? Kas mingit viisi on omavahel seotud ovulatsioon ja orgasmid, mida naine saab?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Tuppe pandi suure tõenäosusega prostaglaniinpreparaadid, et sünnitamata emaka kael avaneks ja protseduur kulgeks valutumalt ja vähemate tüsistustega.
Teile teostati emaka õõne abrasioon ehk emaka õõne instrumentaalne puhastus.
Vastan:
-kui menstruatsioonid on toimunud peale puhastust, on see normaalne; kirjutage menstruatsioonide 1. päevad kalendrisse ja lugege menstruaaltsüklite pikkused
-ovulatsioonid isegi tervetel naistel ei toimu igas menstruaaltsüklis, vanuse tõustes üle 35 ovulatsioonide arv väheneb füsioloogiliselt
-head on uued preparaadid Feminine naistele ja Masculine meestele ning hea eesti toit
-ovulatsiooni teke sõltub nii munasarja hormoonide kui ka hüpofüüsi, kilpnäärme ja neerupealsete tööst jpm.
-orgastilised vahekorrad mõjuvad tervisele ja enesetundele ning psüühikale väga hästi, kuid rasestuvad ka naised, kes pole kunagi orgasme kogenud. Positiivsus, hea paarisuhe ja rahulolu on rasestumisele soodne.
G.Litter
www.naistearst.ee