loote mõõdud 13.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23 aastane, esimene sünnitus.
Mina kirjutan teile seoses sellega, et mul on mure oma kõhutita pärast. Käisin 33+6 nädalal uh, kus mulle öeldi, et tita on väga väike ja pandi diagnoos algav hüpotroofia? Ja kutsuti 2 nädala pärast tagasi kontroll uh tegema.
Mõõdud siis uh olid sellised, et BPD 8,28cm (33+2) , HC 26,9cm (29+2), AC 28,04cm (32+1) ja FL 6,27 (32+3), kaaluks pandi 1881g, mis pidi vastama 31+5 näd.
Dopleri tulemus oli, et a.umblikalis tõusnud (PS-45.16cm/s, ED-12,74cm/s, RI-0.72, S/D 3.55), kuid a.uterin dopler normis.
Kuna mul tehti 27 nädalal ka uh, siis paneks ka nende mõõdud, siia kirja.
Rasedust siis oli 27+5
BPD 67.0mmm (27+0), AC 207,2mm(25+2), Fem 50,2mm (27+0), HC 243,4mm (26+3), kaaluks siis 898g vastab 25+6 näd. DOPPLERID NORMIS.
Lisaksin veel selle, et juba looteanatoomias jäi tita oma mõõtudega nädalakese maha. Ainult 5 ja 10 nädal klappis menstruatsiooniga.
Nüüd siis olengi mures oma tita pärast ja sooviks teie käest nõu, et kas tõesti pean oma pisikese pärast muretsema või ta lihtsalt ongi natuke pisem kui teised? Ja kas see normaalne, et HC nii palju BPD-st väiksem? Kas doppler umblikalis väga palju tõusnud ja kui ohtlik see beebile on ning mis põhjustel umblikalis tõuseb?
Kui mulle uh öeldi, et tulge 2näd. pärast tagasi, et tita pisike ja umblikalis ka natuke tõusnud, siis kohkusin nii ära, et ei mõistnud midagi küsida, et miks ja kuidas ja mis põhjustel nii on.
Olen teile väga tänulik vastuse eest. Jään ootama ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, kogu info uuringute tulemuste kohta oleksite pidanud saama oma raviartsilt.
Üldjuhul on sünnitusabis normiks loote suurus menstruatsiooniajaga võrreldes +- 2 nädalat. Kuna täiskantud rasedus on 38-40 nädalat. Kui loode on väiksem, siis võib olla tegemist kas madalakaalulise lootega või ka lihtsalt väiksemakasvulise lootega. Sündinud lapse puhul on tegemist enneaegsusega kui kaal on alla 2500 ja vanus alla 37 nädala, hüpotroofiaga või madalakaalulise lapsega. Lõpliku diagnoosi paneb mikropediaater.
Ultraheliuuring ei ole 100% täpsusega, ta sõltub loote asendist, aparatuurist, vaataja "silmadest ja käest" jpm.
Rahunege, sööge head eesti värsket toitu, jagage oma muret lähedastega, minge kindlasti 2 nädala pärast korduvale uuringule ning küsige uuringut teostavalt arstilt tema arvamust.
Alati on võimalik haiglaravi täpsemaks raseduse jälgimiseks ja loote raviks, kui see on vajalik.
G.Litter
www.naistearst.ee