peale süüitust 12.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere.sünnitasin kuu aega tagasi ja sooviks teada kui kaua läheb rebentitte täieliku paranemiseni aega.ja,et nende kerget kipitustunnet ära hoida kas on olemas mingit leevendavat kreemi või salvi mis oleks ilma retseptita aptekis.võibolla on ka mõni kodune vahend selleks.

ette tänades kristi

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kristi!
Paranemine sõltub rebendite asukohast; lahklihal, tupes, välisgenitaalidel jne. ning rebendite astmest. I astme rebendid on väikesed ja paranevad kiiremini, IV astme rebendid on sügavad, hõlmavad lihased ja isegi pärasoolt. III ja IV astme rebendite paranemine on vaevaline ja aeganõudev ning vajab õiget hooldamis- ja toitumisrežiimi.
Mina kutsun sünnitusjärgselt patsiendid kontrolli 2 nädala pärast ja 2 kuu pärast. Oluline info on sünnitusmajast saadetud sünnituse väljavõttel.
Soovitused:
-apteegi käsimüügist saate osta intiimpesugeeli Lactacyd, millega pesta lahkliha ~2 -3 korda ööpäevas
-apteegi käsimüügis on Klotrimasool salv (seen)põletike ja sügeluse ning kipituse vastu
-saate apteegist küsida abivahendeid sünnitusjärgsete rebendite hoolduseks
-looduspoest www.looduspere.ee saate osta naturaalsed sidemed ja lahkliha hoolduseks õlisid ja salve, pöörduge kindlasti nende poole, seal on väga abivalmid töötajad
-peske lahkliha 2-3 korda ööpäevas jahedama veega ja intiimpesugeeliga
-infot sünnituse ajal tekkinud rebendite kohta saate arstilt, kus olite rasedana arvel
-kui seisund ei parane ja kaebused püsivad, broneerige aeg oma arsti vastuvõtule
Kahjuks unstasite kirjutada kui vana Te olete, kas oli 1. sünnitus, sünnituse kuupäeva, kus haiglas sünnitasite, lapse sünnikaalu, ning kas Teile tehti lahkliha pilustuslõige või olid need rebendid, kus täpselt ja kui sügavad.
2 kuu möödudes sünnitusest peaks olema taastumine ja paranemine toimunud.
G.Litter
www.naistearst.ee