Rasestumine 02.08.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

olen 29. a naine ning oleme mehega ca viimase aasta jooksul üritanud last saada, kuid millegipärast ei ole see õnnestunud. Tekkis küsimus, et kas kuidagiviisi võib rasestumist mõjutada ka see, et eelistame teatud kindlast poosi (külili, näod üksteise vastas) ning mees peal ei ole sisuliselt kordagi proovinud. Kas mees-peal poosis on rasestumine tõnäolisem ning kas me peaks seda proovima? Rasestumisega seonduvalt veel see küsimus, et milliseid vitamiine või midagi muud Te soovitate tarvitada, et rasestumise tõenäosust suurendada?

Ette tänades
Murelik

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik!
Enne sellist oletust peaksid olema kontrollitud meditsiinilised faktid, juhul, kui Te elate regulaarset suguelu, pole hoidunud ega rasestunud ~0,5-1 aasta jooksul.
1. Teie analüüsid põletikutekitajatele DNA meetodil
2. Vajadusel ravi koos mehega
3. Mehe uuringud androloogil ehk meestearstil nii põletikele kui sperma kvaliteedile
4. Laparoskoopiline uuring väikevaagnast liidete ja endometrioosi välistamiseks, munajuhade läbitavuse kontrolliks jm.
5. Edaspidi oleks võimalik ovulatsiooni stimulatsioon jm.
Võiksite kasutada vitamiine meestele Masculine ja naistele Feminine.
G.Litter
www.naistearst.ee