Rasedustest 04.07.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

mul on menstruatsioon juba 7 päeva hilinenud. Olen teinud 2 testi ja mõlemad näitavad 2-te joont, kuid joon on kontrolljoonest tunduvalt heledam. Õpetuses on kirjas, et värvus ei loe (see võib varieeruda heledast tumedani, kuid joon peab selge olema). Ma pole kunagi enne rase olnud ja seega pole vajadust olnud testi teha. Mind huvitab see, et kui inimene rase ei ole, kas siis teise kasti kohe kindlasti joont tulla ei saa.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. kui on väike rasedus, siis joon ongi väga õrn ,kuid nähtav. Mida suurem rasedus, seda intensiivsemaks joonevärvus muutub. Kui rasedust pole, siis ka teist joont ei ilmu mitte kuidagi. Antud kirjelduse järgi on teil rasedus. Dr Kadasik