Riskitegurid sünnitamisel 01.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Milliste riskiteguritega peab arvestama 34 aastane naine, kui soovib sünnitada kolmandat last (viimane sünnitus toimus 12 a. tagasi)?

Suur tänu

Kairi

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui olete terve naine , ei peaks Teil olema mingeid olulisi riske sünnitusel- 34 aastat on ilus aeg sünnitamaks oma kolmandat last. Vahe 12 aastat võib tingida selle ,et emakakaela avanemine võtab veidi kauem aega kui siis kui sünnitasite oma teise lapse (samas ei pruugi see mitte niimoodi olla). Soovitan teha kindlasti raseduse algul ultraheli uuringu ja 15-17 nädalal veenivere uuringu (Dubble või Tripple test) loote kromosoomihaiguste avastamiseks.

Ilusat raseduseaega ja kerget sünnitust soovides Aire Sekavin