Ultraheli 01.11.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen seitsmendat nädalat rase. Arvele võtmisel ultrahelis selgus, et lootemuna on,aga loodet pole näha. Kui suur on võimalus, et loodet ei olegi, ja kuidas saab üldse selline asi esineda? Kui suur on võimalus, et seda lihtsalt ei olnud näha?

Tänan

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Sellise suuruse raseduse korral peab loode nähtav olema. Põhjus võib olla selles, et loode pole arenenud ja rasedus sel juhul ei arene edasi.Kindlasti peab veelkord vaatama nädala jooksul,siis saab kindlasti täpsustada diagnoosi.Probleem võib muidugi olla ka vähekogenud arstis või halvas aparaadis.