Päevad 18.05.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Mul on selline mure. 6 kuud tagasi sünnitasin keisrilõikega poja. Peale seda olin veel nädal aega haiglas emakapõletikuga. Viis kuud peale sünnitust polnud mul ikkagi päevad hakanud ja nüüd 5 ja pool kuud hiljem hakkasid. 5päeva oli kõik ok ja siis kuues ja seismes päev hakkas nagu otsa saama. Hakkasin kohe esimesel mensese päeval evra rasestumisvastast plaastrit kasutama. Kaheksandal päeval kui arvasin et menses on läbi astusin oma elukaaslasega taas vahekorda. Kõik oli hea ja korras kuid kui olin paar tundi maganud siis öösel tundsin et jooksen jälle väga palju verd. hommikul oli verejooks peaaegu läinud või vähene ainult. Terve järgmine päev oli normis ja ülejärgmine ka...siis kaks päeva hiljem olime jälle vahekorras ja 10 minutit peale vahekorda hakkasin ka veritsema, kuigi vahekord oli hea ja korras.
Ehk oskate mind aidata milles asi. Naistearsti juurde saan alles kuu aja pärast. KAs on põhjust kiiremas korras arsti külastada või on probleem hoopis plaastrites?Kas peaksin hakkama hoopis tablette sööma ?
Jään ootama teie vastust

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Ilma Teid nägemata on raske täpselt öelda, milles põhjus. Igasugune tsükliväline veritsus vajab täpsustamist. Veritsust võib põhjustada infektsioon, emakakaela patoloogia (polüüp, düsplaasia, haavand jne). On võimalik ka , et veritsuse põhjus on selles, et kasutate esimene kuu plaastreid.
Kui Teie oma arst ei saa Teid varem vastu võtta, pöörduge valvearsti poole.
Edu Teile soovides Aire Sekavin