Peale abrasiooni 18.04.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Viis nädalat tagasi raseduse 19.ndal nädalal kutsuti sünnitus esile (lootevee enneaegne puhkemine). Teostati ka emakaõõne abrasioon. Neli päeva hiljem UH näitas, et kõik peaks olema korras. Menses siiani veel ei ole alanud.
Küsimused:
1) kui pikk peaks olema vahe, et uuesti üritada rasestumist?
2) kas vahepealsel perioodil peaks kasutama antibeebipille või parem oleks lasta organismil "puhata" tablettidest?
3) kui soovitate kasutada antibeebipille, siis kas oleks otstarbekas oodata ära menses ja siis hakata tablettidega pihta?
Tänan, K.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Menstruatsioonide taastumine võib võtta praegu kauem aega ( ka 6-8 nädalat) võrreldes I trimestri raseduse katkemisega . Tavaliselt soovitatakse peale II trimestri raseduse katkemist (katkestamist) planeerida uut rasestumist alates 6 kuu möödudes (minimaalne aeg võiks olla 3 kuud). Et vajate mõningat aega kontratseptsiooni , siis soovi korral võite kasutada ka kombineeritud pille. Kaasaegsete pillide kasutamise järgselt ei ole vaja anda organismile nn puhkust- võite soovi korral rasestuda kohe järgmises tsüklis. Antibeebipille kasutama hakates, soovitaksin oodata ära menstruatsiooni ja alustada siis esimesest tsükli päevast.
Edu Teile soovides Aire Sekavin