antidepressandid ja rasedus 28.03.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Saan juunis 44 aastaseks, kuid on suur soov saada veel üks laps. Elu on aina paremaks läinud, pere on väga ühtehoidev. Kõik oleks nagu ok,kuid muret teeb asjaolu, et tarvitan juba u. 6 aastat antidepressante (cipralex).
Olen neist sõltuvuses. Sellega seoses küsimused:
1. Kas tohib antidepressante tarvitada raseduse ajal?
2. Kas antidepressandid on juba praguseks ajaks minule mõjunud sel määral, et mõjutaksid raseduse ajal loodet (kui raseduse ajal ei kasutaks)?
Lisan, et mul on alles soov rasestuda.
Palun Teie arvamust ja kogemustest nõuannet!
Lugupidamisega
Marina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Rasestuda võite, kuid soovitaks antidepressandid ära jätta raseduse ajal. See.et enne olete kasutanud preparaate ei mõjuta rasedust.Dr kadastik