double test 10.03.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Eelnevaid vastuseid lugedes sain selgeks, et double test tuleb kindlasti võtta 15-17 nädala verest. Samuti paljudes teemades oli märgitud, et raseduse määramine UH järgi võib eksida + - 2 nädalaga. Minul nimel arst on määranud raseduse suuruseks 10 p- 2 nädalat väiksema suuruse kui seda ise arvutasin www. pereklubi.com raseduskalkulaatorit kasutades. Esimesel visiidil arst tuvastas raseduse ultraheliga, mis näitas 8 ndl - ja selle klappis ka minu mensi järgse arvutusega. Teine ultraheli, mis oli neli nädalat hiljem näitas aga suuruseks 10. nädalat. Peale seda rohkem mulle ultraheli pole tehtud ja selle viimase tulemise järgi loeti nädalaid nüüd 17. ni ja saadeti double testi verd andma 23 märts. Peale seda pikka juttu on mul lihtne küsimus, kas juhul kui minu arvutatud aeg on õige ehk siis vere võtmise momendil on loote vanus 18-19 ndl, kas siis on sellel testil üldse mõtet?

Ette tänades
32 a esmarase

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Te olete õigesti aru saanud. Double testi määratakse vaid 15.-17. nädalal. Veeniverest uuritakse 2 hormooni sisaldust. Lisaks täpsele raseduse suurusele ultraheliuuringu järgi peab labori saatelehele märkima veel rida andmeid. Võimalik on teha ka Triple testi 3-le hormoonile.
Kas Teil loote kuklavoldi uuring teostati? Seda oleks hea määrata 12. -13+6. Siis ongi täpsustatud ultraheliuuringul loote vanus ja saab suunata väärarendite testile.
Raseduse suurus arvutades viimase menstruatsiooni 1. päevast on sageli 2 nädalat suurem, mis kuulub ka normi hulka. Raseduse kasvades on aluseks ikka loote vanus.
Järgmine ultraheliuuring on vajalik kuni 20. nädalal, +- 1 nädal ehk alla 21+6. Minu kogemusel on siis määratud loote vanuse järgi ka kõige täpsem sünnituse tähtaeg.
Kui Teie arst nii otsustas, ta siis teab, miks ta nii tegi.
Võiksite veel konsulteerida ja täpsustada laborimeditsiini arsti dr.Laasikuga, kelle labor neid uuringuid teeb: http://kliinik.ee/index.php?4,3,37,73
G.Litter
www.naistearst.ee