Sünnituse tähtaeg 20.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Jäin rasedaks kohe pärast seda, kui lõpetasin tablettide (logest) võtmise. Kuna normaalne tsükkel ei jõudnud taastuda (normaalselt 27/5 päeva, tablettide ajal 28/5), siis kas on võimalik, et menstruatsiooni järgi pandav raseduse tähtaeg võib olla ebaadekvaatne? 20. nädalal tehtud ultraheli vastas küll paaripäevase erinevusega sellele tähtajale.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

20 nädalal tehtud UH näitab suure tõenäosusega oletatavat sünnituse tähtaega. Normaalne raseduse kestvus (täiskantud rasedus) on 37-42 nädalat. Kui Teil mensese ja ultraheli järgi on ainult paaripäevane kõikumine, võite arvestada oletatavaks sünnituse tähtajaks mensese järgi arvutatud aja.