üritan rasestuda 26.02.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul kodus 7 aastane laps. Nüüd oleme üritanud juba 10 kuud saada oma teist last ( sama mees ). Kaks aastat tagasi oli peetus ja tehti puhastus. Arsti juures arvati, et kõik on korras, tehti vajalikud analüüsid. Teist kuud tarvitan foolhapet. Millal peaks hakkama muret tundma ja uuesti arsti juurde pöörduma. Vanust on mul 36 ja mehel 37. Kahe esimese rasedusega probleeme ei olnud. Jäin praktiliselt kohe. Teine lihtsalt ebaõnnestus. Perekoolis on veel läbikäinud teema: joo rohkem punase greibi mahla, siis õnnestub paremini. Kas see vastab tõele ja kui suur on kogus, mia päeva jooksul tarbida. Millised abivahendeid peale ovulatsioonitesti võiks veel kasutada. Olen kuulnud sellistest tablettidest nagu Serophen,Duphaston jm. Millal neid välja kirjutatakse? Ja kas enne tuleb meest ka uurida.

Evelin

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvestades teie vanust, siis arvaksin, et peaks kontollima teie munajuhade läbitavust, kuna teile tehti puhastus. Kindlasti peab uurima teie hormonaalset taset, kuna vanuses peale 35 langeb ovulatsioonide arv ja kvaliteet. Kui selles osas on probleem ,siis ordineeritakse ovulatsiooni stimuleerivaid preparaate( nt.Serophene). Oluline on mehe sperma proov, vanusega võib langeda selle kvaliteet. Perekoolis pakutud greibi mahla joomine ei tee midagi halba, kuid ega see ovulatsiooni ikka ei tekita. Ovulatsiooni testiga saate täpsustada, kas teil toimub ovulatsiooni, samas kindlam on hormoonuuring verest. Tõestust on leidnud E vitamiini söömine, regulaarne suguelu 2-3 korda nädalas ilma kindlate päevade jälgimist. Suitsetamine vähendab rasestumise võimalust(ka passiivne). kõike head soovides Ülle Kadastik