rasedus ja sünnitus 24.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas emaka sünnipärane väärareng ja raske ligipääsetavus võib olla taksituseks abordi tegemisele. Arst on isegi eitanud ise sünnitamise võimalust ning soovitab keiserlõiget?

Tänan!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Emaka väärarend ei ole takistuseks abordi tegemisel. Küll võib kaasasündinud emaka vääarendi korral olla protseduur tehniliselt raskem, ja seetõttu võib olla ka rohkem tüsistusi. Et abordiprotseduur on ''pime protseduur'', tuleks kindlasti informeeerida ka aborti tegevat arsti oma emaka omapärast. Arvestama peaksite ka enne katkestama minekut seda, et emaka väärarendite korral võib olla üldse rasestumine raskendatud. Mõnede emaka väärarendite korral on tõesti vajalik, et laps sünniks keisrilõike teel.(anaomaalne emakas ei pruugi korralikult kontrahheeruda, emakakael ei pruugi avaneda, laps võib sättida ennast emakasse põiki või risti jne) Kui Teil on selline emakas, usaldage oma arsti ja valige endale ja lapsele vajalik sünnitamisviis.

tervitades Aire Sekavin