kuklavoldi mõõtmine 02.02.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tervist dr. Kadastik
käisin täna UH uuringul rasedust 11+6 ja vanust 25, mõõdeti kuklavoldi suurust ja NT näitaja oli 2,2mm mille peale UH-d teinud arst ütles et see on väga kõrge riskiga näitaja ja luges ka mõned riskid ette. Mure aga selline et saan oma arstile alles mõne aja pärast ja piisavalt pingeline on oodata, kirjutage palun mis riskid need võivad olla ja kui suur tõenäosus on et beebil on midagi viga.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Varane skriinig tehakse just kuklavoldi määramiseks. Selle norm on kuni 2.5. Seega teie puhul ei ole teil midagi halvasti. Kui volt on üle 2.5 ja läheneb juba 3.0ni, siis oleks risk Downi sündromile ja mõningatel juhtudel loote südamerikkele. Samas suurenenud kuklavoldi korral ilmneb tõeline patoloogia ainult pooltel juhtudel. Kõrgenenud kuklavoldi korral vajalikud teha veel lisauuringud, mis lõplikult kinnitavad patoloogia olemasolu.
Raseda skriiningu programmis on ette nähtud võtta veel vereproov 15.17-ndal nädalal ja veelkord UH kontroll raseduse 20-ndal nädalal. Parimate soovidega dr Kadastik