järgmine sünnitus peale keisrit 22.10.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Kui reaalne on peale keisrilõiget järgmine laps ise loomulikult sünnitada?

Kas seda võimalust saab ka raseduse ajal ette hinnata?

Kui mitu last üldse keisrilõike abil sünnitada võiks/ soovitav oleks?

Aitäh.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kõige rohkem teadaolevate laste arv keisriga järjest sünnitatud on 5. Kõik oleneb muidugi emaka seisundist ja paljudest muudest faktoritest. Kui teil oli esimene keiser,siis tõenäosus ise sünnitada on umbes 50-60%. Kõik oleneb esimese lõikuse näidustusest. Kui laps sobib teie vaagnaga ja on õiges asendis ning arvestades eelmist näidustust ise sünnitamist mingil määral saaks prognoosida,kuid loomulikult lõplik lahendus selgub sünnituse ajal või vahetult enne seda. Leian et kui teie sünnitate ainult keisriga, siis 3 oleks küll piisav arv.