rasestumine 16.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Olen 42-aastane ja soovin veel last saada. (Partneri testid korras) On tehtud uuringuid ja ka duphastoni kuur ( see oli pool aastat tagasi).Munajuhad on läbitavad ja ka folliikeli kasvuga oli korras. Nüüd määras arst serophene 5.-9. päev ja duph. 16.-25. päev. Minu tsükkel on 30-31 päeva. Nüüd olen ühe kuu neid ravimeid võtnud, küll hakkasin duph. võtma hiljem, 19.ndal päeval,peale temp tõusu (mõõdan regulaarselt basaaltemp), et OV oleks ikka toimunud.Kas ma toimisin õigesti? Mul tekkis nüüd küsimus, kas ma pean serophenet võtma ikka 5.päevast? Ja seekord oli tsükkel ka 32 päeva, täna algas mens.
Arst määras mulle 4-kuulise kuuri: 2 kuud serophene 1Xpäevas 5.-9. päev ja duph. 16.-25. päev; siis üks kuu vahet; siis üks kuu serophene 2X päevas 5.-9.päev ja duph. 16.-25.päev. Mida sellisest raviskeemist arvate?
Veel on mul küsimus Biocard OV testi kohta. Kas serophene ja duphastoni kasutamine mõjutab ka testi tulemusi?
Tore, et selline link on internetis olemas. Olen lugenud pea kõiki küsimusi-vastuseid ja palju teadlikumaks saanud. Suur aitäh selle töö eest!
Tänan Teid ette ja loodan vastuseid kõigile küsimustele!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. See, et te alustsite Duphastoni hiljem on õige, kuna teie tsükkel on pikem.
Jätkake ikka tsükli 19-ndast päevast 10 päeva jooksul 1 tablett päevas. Serophenet võite võtta 5.- 9nda päevani ja kaks korda päevas kohe esimesest kuust. Stimulatsiooni soovitatakse teha rohkem järjest, mitte teha vahesid ja kokku 6 kuud. Kui teete vahesid, siis toime ikka on olemas. Biocard OV testi saab kasutada selleks et määrata ovulatsiooni aeg. Kui te võtate serophenet, siis see preparaat soodustab ovulatsiooni teket. Duphastoni võtate kui ovulatsioon on toimunud ja test tehtud, seega see ei mõjuta testi. parimate soovidega Ülle Kadastik