steriliseerimise tagasipööramine 12.01.06 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Jutt ette oleks väga pikk s.p teen lühidalt. Toimus laparoskoopiline sterilisatsiooni tagasipööramine. Peale laparoskoopiat ytles arst, et munajuhad said ilusasti yhendatud ja kontrasainega kontrollides olid nad ka täiesti läbitavad.
Mul on lihtsalt selline küsimus, et kui peale lap.-i arsti vastus oli väga positiivne, siis kas on võimalused sellisel juhul ka rasestuda.Proovinud veel rasestuda ei ole,sest soovitatti paar tsüklit vahele jätta aga lihtsalt tahaksin teada!
Enne kui lapile läksin , ütles arst ,et kõik selgub operatsiooni käigus,et kas on võimalik taasyhendamine ja kas nad jäävad läbitavaks. Opil siis selgus et kõik läks väga hästi,kas see tähendab et rasestumine onnüüd võimalik või on seal veel mingeid agasi?
Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. kui teil ei olnud kõhus liiteid ja munajuhad olid tõenäoliselt põletikuta ning arsti sõnul kõik kulges hästi, siis selline operatsioon annab küllalt häid tulemusi. Arvatakse, st rasestumise võimalus oleks üle 80%. Loomulikult tuleb arvese ka teie vanus. Üle 35 a. on langeb munasarjade funktsioon ja ovulatsioonid ei ole nii sagedased kui noorematel. Oluline on ka mehe sperma seisund. Kui arvestada kõiki neid faktoreid, siis ikkagi rasestumise võimalus on teil suurem kui neil naistel, kelle on tehtud munajuha plastiline operatsioon põletikukahjustuse järgselt. Dr Kadastik