antibeebipillid,sos-pill ja rasedus 17.12.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!Olen 24a 1-lapse ema.Minul oleks selline mure,ühesõnaga ma olen võtnud 3a antibeebipille TRI-REGOL regulaarselt,kuigi suguelu mehega ei ole nii regulaarne,4-kuud me ei olnud kordagi vahekorras,aga nüüd olime ja seda tabletivabal päeval,st eelmisel päeval võtsin viimase tri-regoli tableti ning me ei kasutanud mingeid muid vahendeid sel päeval ja ei ole ka kunagi kasutanud,peale beebipillide,aga mul tekkis seekord hirm,et rasestusin,sest pole nii kaua vahekorras olnud,igaks juhuks võtsin sos-pilli NorLevo 46 tunnil ja nüüd on sellest möödas 5-päeva,aga menstruatsioon ei ole hakanud,kuigi oleks pidanud hakkama juba 4-päeva tagasi ja ma olen vägagi mures nüüd,kas võin olla rase või tekitas see sos-pill mul mingeid tsükli häireid,kuigi seal on öeldud,et mens võib hilineda 2päeva,aga mul juba 5-es päev.Sooviksingi teada,kas mul on reaalne võimalus üldse,et ma rasestusin või mitte?Ja kas antibeebipillide toime on ka tabletivabadel päevadel olemas.Kardan veel,et võtsin äkki sos-pilli liiga hilja,sest seal oli kirjas,et 12 tunni jooksul on kõige kindlam,aga mina 46 tunnil.Ja veel mul pole 3a jooksul kordagi mingeid menstruatsiooni kõikumisi või häireid olnud,alati on hakanud mens peale viimase pilli võtmist 4-päeval ja olen ka neid alati regulaarselt võtnud,milles võib asi olla,kas ma peaksin tegema rasedustesti või pole muretsemiseks põhjust?Tänades teid juba ette! murelik anni

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tabletivabal päeval ei ole rasestumise võimalust, kuna võtate ju skeemi järgi pille. Sos -pille ei ole mõtet võtta tabletivabal päeval. Kui te kasutate regulaarselt oma pille, siis igal juhul rasestumisvastane toime on olemas. SOS pillid võivad tekitada tsüklihäireid, seega suur tõenäosus on teie probleem sellet. Lisaks närvipinge, kardate rasedust. Soovitaks jätkata oma pille vastavalt skeemile.. Kui te pille enam ei soovi võtta, siis jääge ootama mensest. Südamerahustuseks tehke rasedustest mitte enne kui kahe nädala pärast vahekorrast kui mensest pole tulnud. Pillide võtmisel ei pruugi mensest tulla või tekib siis mitte tavapärasel ajal kuna SOS pillid ajasid olukorra segi. DR Kadastik