rasedus ja röntgen 15.12.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

asi selles et mul suur mure. käisin oma 3a tütrega röntgenis, kuna ta aga üksi polnud nõus seal olema tehti röntgen nii et laps oli minu süles.kuigi otseselt minust ju pilti ei tehtud muretsen ikkagi, et kas see võis kuidagi minu kõhubeebile mõjuda, et üldse seal lähedal olin?mingit kaitset mul ei olnud, ei osanud küsidagi, sest ei teadnud et see nii ohtlik võib olla sest mind ju otseselt ei pildistatud.kõik toimus juba 2näd tagasi.raseduse suurus oli siis 7-8näd.kas tõesti pean nüüd raseduse katkestama või on lootust et kõik ikka korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Te oleksite pidanud ütlema, et olete rase, ning Teie kõht ja kilpnääre oleks kaetud tinapõllega. Kuid tegelikult oleks pidanud seda tegema ka ilma ütlemata.
Loodetavasti olid rö-kiirte annused väga väikesed ja mitte Teile suunatud.
Soovitan konsulteerida selle osakonna vanemarsti-radioloogiga, kes tunneb konkreetset aparatuuri ja selle võimsust.
Rasedust jälgivale arstile peate kindlasti kirjeldama seda juhtumit, et oleksid võimalikud täiendavad uuringud (ka väärarenditele jm.).
Lõpliku otsuse teete siiski vaid Teie ise.
G.Litter
www.naistearst.ee