rasedus ja kukkumine 09.12.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 5. kuud rase ja 36 aastat vana. Siiamaani on kõik korras olnud. Kaks nädalat tagasi tehti looteveeuuring (omal soovil, riski ei olnud), ka see oli korras.
Aga täna hommikul käisin metsas, jalg jäi puujuure taha ja kukkusin kõhuli, isegi käsi ei jõudnud ette panna. Missugused on riskid lapsele ja raseduse edasisele kulule? Arsti juurde aeg on kahe nädala pärast. Kas peaksin ehk varem minema ja mingeid uuringuid teha laksma? Praegu kuskilt ei valuta, vaid selg on põrutusest veidi valulik.
Ette tänades,
Inge

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Inge!
Teie mure on mõistetav, kuid kui Teil ei eritu lootevett, emakas ei tõmbu kokku, ei ole emaka toonust, tupest ei tule verd või veresegust voolust ja Te tunnete hästi loote liigutusi, siis peaks olema rahulik.
Loode on lootevee sees, ümber on lootepõis, emaka lihaseline sein, Teie kõhukatted, lihased, rasvkude, riided jm.
Kui süda väga valutab, võiksite pöörduda sünnitajate vastuvõtu tuppa, rääkida oma juhtumist ning ämmaemand saab kontrollida loote KTG-kardiotokograafia, südamelöögid, emaka toonuse, loote seisundi.
G.Litter
www.naistearst.ee