raseduse lõpp 20.03.01 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Käes on 41. rasedusnädal. Beebi on küll peaseisus, kuid pea on endiselt fikseerumata.

Võib sellest probleeme tulla? Ootan esimest last ja olen väikest kasvu (150cm) ning raseduse ajal juurde võtnud 15 kg.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Reeglina esimese oodatava sünnituse eelselt lootepea fikseerub 7-10 päeva . Korduvsünnitajatel sageli vahetult enne või isegi sünnituse ajal.

Esmassünnitajatel võib pea fikseeruda ka harvem enne või sünnituse ajal. Kuna te olete väike naine, siis võiks mõelda ka sellele, et laps on teie jaoks suur. Ma ei tea muidugi teie lapse oletatavat kaalu. Oluline on ka teada teie vaagnamõõdud. Lõplikult selgub lapse ja vaagna sobivus sünnituse käigus. Kui teie tähtaeg on 10 päeva üle läinud peaksite minema haiglasse.