trenn raseduse ajal 13.10.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 5 nädalat rase (viimaste päevade algus 7. sept.). Enne sellest teadasaamist olin plaaninud järgmisest nädalast alustada mitme treeninguga - squashi (oskamatusest alguses kindlasti küllaltki aeglaselt) ja vesiaeroobikaga - mõlemad üks kord nädalas. Viimasel ajal regulaarselt treeninud ei ole, väljaarvatud tantsutrenn üks kord nädalas (mida plaanin jätkata), samuti liigun palju jalgsi. Soovin teada, kas plaanitud trennidega sellisel ajal alustamine võib mõjuda halvasti rasedusele ning viia näiteks raseduse katkemiseni. Kas arvestades minu varasemat liikumist on mõistlikum alustamine näiteks edasi lükata või võib enesetunnet arvestades hakata aladega tegelema?
Tänan ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedale, eriti raseduse esimesel trimestril ehk esimesel 3 kuul tegelda 3 treeninguga korraga, on minu arvates liiga palju.
Piisaks vesiaeroobikast ja tantsutrennist.
Jälgige enesetunnet ning raseduse kasvades pöörduge rasedate võimlemis- ja ujumisrühmadesse.
G.Litter
www.naistearst.ee