põletikud raseduse ajal 29.07.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Lugesin, et üsasisesed infektsioonid võivad lootel põhjustada väärarenguid. Mul avastati raseduse II kuul põletik, sh, verevalum emakas, mille põhjustajaks tõenäoliselt oli arsti arvates coli bakter. Sain ravi - Zinnati tabletid. Kas selle põletiku tulemusena võib sündida haige laps ja kui jah, siis miks arst mind sellest ei teavitanud? Samuti oli Zinnati tablettide infolehel kirjas, et raseduse ajal ei soovitata.

Raseduse IV kuul leiti tupepõletik, sain samuti ravi (tupeküünlad, kus oli samuti pakendil kirjas, et võib väärarenguid põhjustada).

Teeb murelikuks, et olen pidanud juba raseduse esimesel poolel mitu põletikku läbi põdema ja lisaks sööma ravimeid, mida raseduse ajal ei soovitata..

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Verevalum emakas raseduse II kuul ei pruugi olla alati põletikust.
Kahjuks Te ei kirjuta, millisest analüüsist Coli bakter oli Teil avastatud.
Kõik sise- ja välisfaktorid võivad mõjutada loodet. Kui Te peate silmas väärarenguid, siis väärarendite risk tõuseb vanuse tõustes, eriti üle 40-aastastel sünnitajatel.
Zinnati tablettide näidustuse ja ravi põhjenduse kohta peaksite küsima lisainformatsiooni oma raviarstilt. Vaid tema oskab Teile selgitada, miks antud hetkel pidas ta neid vajalikuks.
Kuna Te lugesite ravimi info lehte, siis enne ravi alustamist oleksite veelkord pidama nõu oma raviarstiga.
Tupekuulikesed ei oma süsteemset toimet. Ravimi infolehel on arvestatud ravimi toimega, kui seda ravimit võtta suurtes doosides suu kaudu.
IV kuu raseduse korral on kõik organid formeerunud, toimub vaid nende areng ning kahjustuse risk alaneb.
Teie mure on mõistetav. Pidage nõu oma raviarstiga, kes omab kogu infot Teie uuringute ja analüüside kohta ning valdab eelnevat anamneesi ja haiguslugu.
Julgustan Teid olla positiivsem. Kui rasedus on säilinud ja areneb edasi, siis on selleks ka tingimused olemas.
Nüüd saate mõista muret, mida ka Teie ema on tundnud. Kõik naised muretsevad oma tulevase lapse pärast.
G.Litter
www.naistearst.ee