punane vein raseduse ajal 17.06.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

tere!
olen kuulnud punase veini kohta mitmeid eri arvamusi. ühed lausa soovitavad klaasi nädalas ja seda ka raseduse ajal, et pidavat kasulik olema. teised liigitavad seda aga sama ohtlike alkoholidega nagu viin ja viski ühte patta ning ei soovita raseduse ajal lonksugi. kus siis on tõde? kui punast veini ka tohib juua, siis milles seisneb nimelt selle kasulikkus?
ette tänades,
mia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mia!
Alkohoolsed joogid ei ole kunagi soovitavad, eriti raseduse ajal, kuna midagi kasulikku neis ei ole, kui vaid meeldimine ja joobe tekitamine mõjumisel ajusse ja närvisüsteemi.
Kõik müüdid on inimeste-patsientide poolt välja mõeldud oma hingepiinade kergendamiseks. Teaduslikke uuringuid niisuguste rumaluste kinnitamiseks või ümberlükkamiseks pole kunagi tehtud.
On olemas kvaliteetne kohalik eesti toit, milles on enamik kasulik. Soovitan lugeda tippasjatundja prof. Mihkel Zilmeri raamatuid, eriti viimast "Normaalne söömine".
Südamevalu, kui midagi tulevase lapsega peaks juhtuma, on sadu kordi suurem suitsetajatel ja mõnuainete tarbijatel. Ei tasu. Tänapäeva naised sünnitavad harva, see on õnn ning erakordsus.
Sööge värsket kohalikku eesti toitu ning nautige oma rasedust. Siis ei ole vaja hiljem vastata oma lapse küsimustele, miks temaga on teisiti kui teiste lastega.
G.Litter
www.naistearst.ee