raseduse mõju psüühikale 26.05.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

olen 3 ndat kuud rase ja minu vaimne tervis tundub kehva olevat. tundub nagu peas keeraks ära. nutan tihti ja ei tunne ennast ära.olen nii muutunud.mõtlen imelikke mõtteid ja kardan endale või lapsele viga teha.kunagi pole seda enne olnud. olen muidu väga rõõmsameelne inimene.suhe mehega väga hea .praegu mees pikal komandeeringul.vanust 38 .

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teil on õigus, raseduse ajal on hormoonid muutunud, naine-ema on väga õrnahingeline ja tundlik. Sellist seisundit esineb paljudel. Eriti väljendunud kurvameelsust kohtame sünnitusjärgselt. Olukorda rasekendab see, et Teie abikaasa ei ole praegu Teie kõrval. Kuid olukord pole lootusetu. Soovitan koheselt pöörduda psühholoogile ja rääkida oma tunded nn. "südamelt ära". Soovitan Irene Kalvetit. Andmed saate samast portaalist. Kindlasti on olemas mitmeid toimetulekustrateegiaid, kuidas saaksite end aidata ja rasket olukorda muuta.
Vajadusel suunab psühholoog edasi hingearstile, kui peaks vaja olema ravimeid, mida juhtub harva (unehäired, väljendunud lootusetus-kurvameelsus jm.).
Rasedatega on edukalt hakkama saanud psühhiaater dr.Pille Varmann Mustamäe polikliinikust.
Soovin Teile ettevõtmist muuta olukorda endale paremaks ja otsida abi.
G.Litter
www.naistearst.ee