Mõju rasedusele 18.04.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus järgmise probleemi kohta. Nimelt käis minu abikaasa meestearsti juures spermaproovi andmas, kuna tal eelnevalt on leitud põletikuilminguid spermast. Vahepeal oli kõik korras ja nüüd otsustas ta igaks juhuks uuesti kontrolli minna. Enne seda, kui ta oma spermaproovi tulemuse teada sai, sain mina teada, et olen rase. Nüüd mõne päeva pärast sai abikaasa oma spermaproovi tulemuse ka teada ja arst ütles talle, et spermaproovist tehakse kahte uuringut, üks mis näitab sperma viljakust ja teine mis näitab põletiku olemasolu. Nüüd abikaasale öeldi, et sperma viljakuse kvaliteet on normaalne, kuid teine uuring, mis näitab põletiku olemasolu ei ole eriti kiita. Seetõttu määrati minu abikaasale ka ravim Cardura, mid ta nüüd võtma peab. Nüüd lähtuvalt eeltoodust on mul selline küsimus, et kas see võib minu rasedusele ja lootele kuidagi halvasti mõjuda, kui viljastamise ajal oli minu abikaasal mingisugune põletik, mida spermaproov hiljem näitas.

Ette tänades!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui rasedus tekkis, siis on see vihje sellele, et midagi hullu ei tohiks olla.
Nüüd on küsimus selles, kui rasesuse kulg on OK esimesed kuud, siis muretrsemiseks ei ole põhjust. Väike võimalus on, et rasedus ei kulge normaalslet, tekib kas katkemine või peetumine, See selgub üsna ruttu esimeste kuude jooksul. Sel juhul võiks küll arvata, et selleks on üks teadaolev põhjus. Kontrollima peaks ka teie analüüsid põletikele. Dr kadastik.