Rasestumine peale klamüüdiat 17.04.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun sellise küsimusega-kui põen klamüüdiat mida hetkel mehega ravime, siis millal on mõtekas pöörduda arsti juurde et uurida kas haiguse põdemisel on tekkinud mul tüsistusi ja kahjustusi, mis takistaksid lapse saamist?
Klamüüdia avastati siis kui läksin arsti juurde kuna menstruatsioon jäi ära (märtsis) ja mulle tehti analüüsid kuna tundsin ühtlasi valusid alakõhus, eriti vasemal pool. Nüüd oleks pidanud hakkama uus kuupuhastus, kuid tundub et ka see ei taha kuidagi alata. Ultraheli günekoloog ei teinud kuid perearst väitis et kohe-kohe peaks päevad algama kuna emakasein on kohev. Rase ei ole.
Ette tänades ja päikselist kevade soovides, kata

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Peale ravi peaks tegema uue analüüsi umbes 2-4 nädala pärast. Igal juhul mitte varem. Kui analüüs on korras, siis võite kohe rasestuda. Kui te pole rasestunud 6 kuu jooksul, siis tehakse täpsemad uuringud. Kui te rasestute, on ju test selle kohta, et teiega on kõik korras ja ei ole vaja teha keerulist uuringut (laparoskoopiat). Hetkel kuna teil on tsükli peetus, siis peaks kontrollima raseduse suhtes(uriini test) ja tegema uH uuringu. Täpsema vastuse raseduse suhtes annab verest rasedusehormooni määramine. Kui teil pole varem tsüklihäireid olnud, siis klamüüdia ravi küll ei põhjusta seda. Seega kontrollige raseduse suhtes. kõike head soovides Dr Kadastik