rasedus 15.04.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Pöördun Teie poole murega..
Olen 29 aastane naine.olen varem teinud ühe abordi ja mul on ka üheksa aastane laps.
Viimane menstruarsioon oli mul 2-6 märts.Minu menstruatsiooni esimesest päevast hakkasime mehega tarvitama ravimit nimega DoxyHERXAL 100.(10päeva)Ja nüüd 12.aprillil avastasin,et olen rase.Arst arvas,et kuuendat nädalat.12aprill tehti mulle ultraheli,mis ei näidanud lootel mittemingisugust südametegevust.
15 aprill käisin uuesti ultrahelis ja siis juba midagi näitas.Ja mul on ka juba teist nädalat pidevad alakõhu valud.Aga arst arvab,et lootel võib nüüd midagi viga olla,kuna me neid tablette tarvitasime.
Kirjutangi Teile,sest soovin võimalikult paljude tohtrite arvamust.Kuna kardan hiljem lapsel mõnda väärarengut olevat.Kas peaksin äkki selle raseduse katkestama?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Palun vabandust süsteemi häire ja küsimuse hilinemise tõttu, sain küsimuse mõni minut tagasi ning vastan koheselt.
Te kirjuta, mis põhjusel oli Teile ordineeritud doksütsükliinpreparaat.
Kui see oli n. urogenitaalse klamüdioosi tõttu, siis oli ravi väga vajalik.
Teratsükliin- ja doksütsükliinpreparaate ei soovitata rasedatele ja alla 7-aastastele lastele seetõttu, et võivad kahjustuda hambaalged, ning lapsel võivad tulevikus olla kollase hambavaabaga hambad.
Ultraheliuuringul on võimalik reeglina kindlalt näha lootepõit 5.-6. nädalast ja loodet 6.-7. nädalast, südamelöögid 7. nädalast. 5/6 nädalal ei olegi reeglina südametegevus nähtav, sest loode on imetilluke, mõni millimeeter pikk.
(Kirjaliku) otsuse oma raseduse kohta saate kehtiva "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seaduse" järgi teha vaid Teie. Arstid, partner jt. on konsultandid.
Puudub garantii, et rasedusi tuleb veel, alati puudub garantii, kas raseduse jooksul ei tule probleeme ja haigusi.
Soovitan pöörduda korduvalt naistearstile. Teil on aega mõelda kuni 11. nädalani.
Meditsiinis kehtivad loodusseadused: kui rasedus tekkis ja arenes, olid selleks soodsad tingimused olemas. Rasedus tekib ju ovulatsiooni järgselt, mis on enamasti tsükli keskpaiku. Kui Teie menstruaaltsükkel (m-i 1. päevast kuni järgmise m-i) on vähemat 22 päeva või pikem (enamasti 28 päeva), siis on rasedus tekkinud peale ravi.
Sageli urogenitaalset klamüdioosi põdevad patsiendid rasestuvad koheselt peale ravi .
G.Litter
www.naistearst.ee - lugege seadust