Sünnitusjärgne periood 26.03.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere. Minu küsimused on järgmised: esiteks huvitab mind, millal peale sünnitust võib hakata kasutama antibeebipille Mikro-30. Hetkel on sünnitusest möödunud 4 nädalat ning imetan last rinnaga. Kas tuleb oodata esimese menstruatsioonini (tean, et mõnel algab menstruatsioon alles aasta pärast) või võib alustada pillidega koheselt. Teiseks huvitab mind, et kas imetavad emad võivad kasutada isepruunistavaid, tselluliidi- ning muid pinguldavaid kreeme? Ning kuidas mõjub solaarium imetavatele emadele, kuna olen kuulnud, et see pole soovitav, kuid mitte keelatud.

Ettetänades,
Katri

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Micro 30 võib võtma hakata peale sünnitust kohe kui on lubatud suguelu. s.o 4-6 nädalat peale sünnitust. Selleks ajaks on eritis tupest lõppenud. Menstruatsiooni ei pea ära ootama, kuna see tuleb ju alles peale toitmise lõpetamist. Mõnedel tekivad üksikud mensesed ka umbes 1/2 aasta peale sünnitust rinnaga toitmise ajal, kuid sageli tsükkel on ebakorrapärane ja see on normaalne. Tsükkel reguleerub peale toitmise lõpetamist. Isepruunistavaid kreeme võite panna, kuid soovitaks rohkem usaldusväärseid firmasid ja parem oleks ikka looduslikke komponentide baasil kreemid, mis on aga oluliselt kallimad. Solaarium mõõdukalt on lubatud, kindlasti kasutage spetsiaalseid kreeme sel ajal.Dr Kadastik