Triregoli moju loote arengule 28.02.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Olen kasutanud Triregoli juba ule kahe aasta ja siiani edukalt.

Nuud aga jain rasedaks ja seda teadmata kasutasin vahemalt pool kuud seda rasestumisvastast vahendit edasi.
Kuna infolehel on kirjas, et seda ravimit ei tohi kasutada raseduse ajal ja et enne rasestuda soovimist tuleb vahemalt 3 kuud ravimi kasutamine lopetada, olen mures.

Millised on ohud raseduse kulule ja loote arengule. Kas on voimalus, et laps sunnib mingi puudega?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pole tõestatud, et pillid kahjustavad loodet, seega pole näidustatud rasedsue lõpetamine. Info, et tuleb pillid lõpetada enne rasestumist 3 kuud on vananenud seisukoht, seda ei soovitata. enam. Dr kadastik