Rasedus ja röntgen 26.02.05 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Olen u 4 nädalat rase ja oleks vaja teha ühest hambast röntgen, kuna hetkel juureravi pooleni. Kas see võib nii varases staadiumis osutuda rasedusele ohtlikuks, tegemist ju ainult ühe hamba pildiga?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Igasugune rö on vastunäidustatud raseduse ajal. Kui on see töesti hädavajlik, siis teha seda mitte esimesed (2)-3 kuud. Raseduse algul on loode väga tundlik. Te peate teavitama sellest oma hambaarsti. Dr kadastik