Raseduse kontroll 30.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Ma plaanin rasestuda, aga enne seda tahaks olla kursis raseduse kontrolliga. Asi on selles et ma kardan neid protseduure nii kohutavalt, et sellest või sõltuda paaniline lapsesaamise edasilükkumine. Nimelt mind huvitab kindlasti see, et kui ma olen rase
1)kas ma pean ilmtingimata minema hambaarsti juurde? (olen kuulnud et rasedad käivad)
2) kas ja kui palju peab andma vereanalüüse? (Kas neid antakse näpuotsat või võetakse veenist?)
3)Kui palju on üldse kohustuslikke vereanalüüse?

Tänan Teid väga nede vastuste eest.
Sirli

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Hambarasti juures on soovituslik käia, kuna hambad reeglina lähevad kiiremini katki, see on aga teie enda mure ja keegi piitsaga teid taga ajama ei hakka. Vereanalüsid võetakse reeglina veenist. Kaks korda raseduse ajal võetakse kindlalt kohustuslikd näitajad, vahepeal vajadusel. Kui vereprotsent rauale on madalam, siis peaks võtma ja kontrollima seda mitu korda. Kui te keeldute sellest, siis vähemalt raseduse algul lubage analüüsid võtta, Tänapäeval on nõelad tunduvalt peenemad kui varem ja verevõtmine ei ole küll midagi erilist. loodan, et saate julgust ja üritate rasestuda. Dr Kadastik