Kas röntgeni tõttu tuleb abort teha 13.12.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Kirjutan teile kuna sain arsti juurde aja alles mitme nädala pärast, siis loodan, et saan teie abil oma mureküsimusele ennem vastuse.
Olen 6-7 nädalat rase, rasedus oli väga oodatud ja olen väga õnnelik, kuna eelnevalt väitis arst mulle, et ma ei rasestu.
Probleem on nimelt selles, et mulle tehti raseduse alguses umbes 2-3 nädalal kopsuröntgen. Ma ei olnud rasedusest teadlik.
Kas pean laskma nüüd raseduse katkestada või ei ole see vajalik

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kopsuröntgen loomulikult ei ole soovitav raseduse ajal, kuid see pole näidustus raseduse katkestamiseks. Juhul kui RÖ on tehtud näiteks vaagnapirkonast, siis küll soovitaks rasedus katkestada. Dr Kadastik